Public Forum Debate

State Qualified Entries: 115

Team
School

Lars Deutz
Srikar Satish
A and M Consolidated High School

Claire Wang
Melinda Li
A and M Consolidated High School

Ethan Potter
Jess Chisholm
All Saints Episcopal School

Ethan Pollack
Prateek Mishra
BASIS San Antonio Shavano

Aryaman Chhawcharia
Allen Liang
BASIS San Antonio Shavano

Suran Somawardana
Ansh Jakatimath
BASIS San Antonio Shavano

Lucy Ma
Christopher Ho
Bellaire

Anna Maag
Aditya Markan
Bellaire

Omar Busaidy
William Fan
Bellaire

Amy He
Kalina Peneva
Bellaire

Milan Narayan
Pramit De
Bellaire

Andrew Sun
Vedanth Ramabhadran
Bellaire

Varun Manickam
Rayleigh Nam
Bellaire

Saumya Jhaveri
Bryce Liu
Bellaire

Lavik Jain
Athul Mohanram
Centennial HS

Arav Chedda
Shivansh Nikhra
Centennial HS

Advaith Anakala
Akhil Vinjamaram
Centennial HS

Arjun Ramprasad
Kartike Chawla
Centennial HS

Sai Mihith Bommineni
Parth Wokhlu
Centennial HS

Hanwen Ding
Juliana Zhou
Cinco Ranch High School

Charles Chen
Ethan Wang
Cinco Ranch High School

Nafia Lalani
Simran Patel
Claudia Taylor Johnson High School

Carlos Jara
Kamden Steinsholt
Clear Springs High School

Hannah Lewis
Clint Stalnaker
Colleyville Heritage High School

Samarth Bhat
Alex Lee
Colleyville Heritage High School

Shabbir Bohri
Sahil Chiniwala
Coppell High School

Ankur Sikder
Jaanvi Shah
Coppell High School

Mimi Bhalla
Brooke Blanton
Duchesne Academy Of The Sacred Heart

Jadon Zheng
Aidan Zhu
Dulles High School

Chloe Pineda
Katherine Yue
Dulles High School

Emad Khalid
Danny Vilson
Elkins High School

Femi Aderiento
Armaan Idrees
Elkins High School

Naman Janga
Rithvik Edupuganti
Elkins High School

Tharun Nayar
Sayok Bose
Elkins High School

Neha Zaheer
Ali Syed
Elkins High School

Beomjun Kim
Joshua Ninan
Hebron High School

Melanie Garza
Ethan Nguyen
Hendrickson High School

Afsaneh Masoumi
Yousor Mohammed Ali
Hendrickson High School

Afsaneh Masoumi
Kaitlyn Nash
Hendrickson High School

Seth Goodwin
Jason Li
Houston Memorial High School

Caroline Rasmussen
Kathryn Thomason
James Bowie High School

Dallas Coggins
Cristian Abarca
James Bowie High School

Ray Chu
Byron Li
Jasper HS

Brennan Lee
Brian Zhou
Jasper HS

Ananshi Patel
Sanjana Kumar
Jasper HS

Satvik Mahendra
Brady Zeng
Jasper HS

Ilan Ben-Avi
Zachary Domsch
L C Anderson High School

Dylan Canyon
William Erard
L C Anderson High School

Ben Coleman
Piper Domsch
L C Anderson High School

Ezekiel Sanders
Brandon Mika
La Vernia High School

Derek Kadrmas
Joshua Niday
La Vernia High School

Justin Goosman
Kolban Mills
La Vernia High School

Andylan Burchett
Luke Warren
La Vernia High School

Wyatt Hall
Carly Herron
La Vernia High School

Hayes Johnston
Jace Arnold
Lake Travis High School

Cory Chang
Kai Levy
Lake Travis High School

Arthur Ian Tran
Franklin Wu
Lamar

Kendall Carll
Thomas Pottinger
Lovejoy High School

Jay Namdhari
Neel Kanamangala
Plano East Sr. High

Aditya Kumar
Michael Chen
Plano West Sr High School

Grace Wang
Meghna Subramanium
Plano West Sr High School

Shivam Siddaiya
Farhan Buvvaji
Plano West Sr High School

Darren Sung
Alexander Parachini
Plano West Sr High School

Kaustubh Sonawane
Priyanka Gupta
Plano West Sr High School

Rohan Kamalakantha
Andy Shufer
Plano West Sr High School

Renee Li
Lillian Ye
Plano West Sr High School

Alyssa Nie
Angela Yi
Plano West Sr High School

Nicholas Campos
Andres Trujillo
Saint Mary's Hall

Ricky Reyna
Penelope Luna
Saint Mary's Hall

Jessica Chai
Nicole He
Seven Lakes High School

Ethan Liu
Michael Wu
Seven Lakes High School

Seongwon Park
Arlin Birkby
Seven Lakes High School

Ruby Wu
Harshita Inaganti
Seven Lakes High School

Justin Zhang
Arjun Surya
Seven Lakes High School

Pranav Rajkumar
Arjun Bhowmik
Seven Lakes High School

Hanif Lawal
Pranav Kasibhatla
Seven Lakes High School

Aarush Kaboo
Arnav Mehta
Seven Lakes High School

Eesha Suri
Shriya Punreddy
Southlake Carroll

Aamir Mohsin
Aakash Kurapati
Southlake Carroll

Nikhil Reddy
Anbu Subramanian
Southlake Carroll

Austin Fiorito
Oliver Lin
St John's School

Caden Juang
Benjamin Lu
St John's School

Zain Ashraf
Ishan Dubey
Strake Jesuit College Preparatory

Simon Bloesch
Ben Goldin
Strake Jesuit College Preparatory

Ty Gribble
Charlie Walker
Strake Jesuit College Preparatory

Harrison Hastings
Andrew Thampoe
Strake Jesuit College Preparatory

Nicolas Valladolid
Joshua Martinez
Strake Jesuit College Preparatory

Owen Zeng
Vilmos Lo
Strake Jesuit College Preparatory

Bond Hassen
Beck Hassen
Strake Jesuit College Preparatory

Jackie Ku
Christopher Karmonik
Strake Jesuit College Preparatory

Srihitha Valluri
Pooja Dave
Tompkins High School

Aarushi Manian
Navya Kavuri
Tompkins High School

Hadley Whytlaw
Ethan Parks
Trinity School of Midland

Amod Daherkar
Jack Hayes
Vista Ridge High School

Ramya Nambala
Nayeon Kim
Vista Ridge High School

Raiyan Shaik
Kali Aman-Carrier
Vista Ridge High School

Ruth Martin
Sujith Alluru
Vista Ridge High School

Morgan Burkhardt
Emma Guan
Westlake

Jawad Bataineh
Teresa Luo
Westlake

Alan Chu
Aneesh Kondagunturi
Westlake

Haley Clawsie
Cherie Wang
Westlake

Nathan Laude
Alex Rodgers
Westlake

Jason Luo
Xuechen Yin
Westlake

Romeer Pillay
Adeel Syed
Westlake

Caroline Wehring
Allie Robinson
Westlake

Leo Weihe
Justin Shim
Westlake

Daniel Yang
Zain Syed
Westlake

Sharanya Gupta
Hanyu Wei
Westwood

Akhil Bhale
Amogh Mahambare
Westwood

Niousha Bastani
Mariam El-Rayes
William P. Clements High School

Matthew Cupich
Apurva Desai
William P. Clements High School

Rubeena Hussain
Anika Mathur
William P. Clements High School

Andrew Lu
Kishlaya Rastogi
William P. Clements High School

Hrishi Marakani
Sreeram Satish
William P. Clements High School

Abel John
Abhay Rao
William P. Clements High School