Humorous Interpretation

State Qualified Entries: 93

Team
School

Abigail Egbujor
Alief Elsik High School

Kaden Sanders
Alief Elsik High School

Zackary Krause
Bridgeland High School

Tej Bhoga
Centennial HS

Yasi Lawrence
Clear Falls High School

Sydney Quimby
Corpus Christi Carroll High School

Erick Mancilla
Corpus Christi Carroll High School

Xavier Ruiz
Corpus Christi Carroll High School

Edgar Sanchez
Cypress Park High School

Xochitl De LaTorre
Del Valle

Jesse Elias
Del Valle

Sahara Torres
Del Valle

Jake Broyles
Dripping Springs High School

Eli Craddock
Dripping Springs High School

Therese Peralta
Franklin HS

Simon Rodgers
Garland High School

Emma Biebighauser
Grapevine High School

Signy Ackermann
Grapevine High School

Audrey Canter
Grapevine High School

Will Holland
Grapevine High School

Samantha Gregory
Gregory Portland High School

Cole Buzbee
Hallsville High School

Devin Claudio
Harlingen HS South

Bruce Gonzales
Harlingen HS South

Sadie Jensen
Harlingen HS South

Alek Zabel Araguz
Harlingen HS South

Adrianna Rodriguez
Harlingen HS South

Abigail Burton
Harlingen HS South

Christopher Heiskell
Harlingen HS South

Benjamin Trevino
Harlingen High School

Summer Lucio
Harlingen High School

Tristan Flores
Harlingen High School

Caleb Adams
Hasting High school

Hanson Nwole
Hasting High school

Malia Curry
J Frank Dobie High School

Nadia Petru
James Bowie High School

Jadon Demetri
James Bowie High School

Josh Nielsen
James Bowie High School

Bella Barkkume
James Bowie High School

Jiaxi Jesse He
Jasper High School

Bilal Qureshi
Jersey Village High School

Harrison Fortson
Jersey Village High School

Manaswi Panthi
Memorial High School

Brayden Havard
Montgomery

Michelle Tubbs
Montwood High School

Oscar Cabrera
Muleshoe High School

Walker Blackwell
Plano West Sr High School

Max Blackwell
Plano West Sr High School

Bettina Devadoss
Prestonwood Christian Academy

Cassidy Reynolds
Reagan HS

Emma Maughan
Richard King HS

Bayleigh Gann
Rock Hill HS

Ben Cruz
Saint Mary's Hall

Kathleen Benson
Saint Mary's Hall

Noor Shamieh
Saint Mary's Hall

Chloe Hansen
San Angelo Central

Conner Greenfield
San Angelo Central

Deacon Davis
San Angelo Central

Erica Avila
San Angelo Central

Jack McLaughlin
San Angelo Central

Thailia Fernandez
San Angelo Central

Aiden Cooper
San Angelo Central

Auburn Jameson
San Angelo Central

Isabella Royer
San Angelo Central

Nathan Stephenson
San Angelo Central

Levi Oliver
San Angelo Central Freshman

Sophia Scott
San Angelo Central Freshman

Chloe Webb
Seminole

Linda Wu
Seven Lakes High School

Sara Sala
South Grand Prairie High School

Virginia Hinojosa
South Grand Prairie High School

Andrew Hagen
Spring High School

Iliana Chavez
Spring High School

Isaiah Liggins
Spring Woods High School

Nadia Esatell
Spring Woods High School

Risha Patel
Stephen F Austin High School

Henry Maynard
The Woodlands High School

Zach Brengel
The Woodlands High School

Sophia Carter
The Woodlands High School

Samantha Seeton
The Woodlands High School

Ashley Gore
Tompkins High School

Hannah Henderson
Tuloso Midway High School

Marysa Lozano
Tuloso Midway High School

Laird Stearns
Tuloso Midway High School

Alesandra Caceres
Tuloso Midway High School

James Garcia
Tuloso Midway High School

Jodie Perez
Tuloso Midway High School

Marc Miller
Tuloso Midway High School

Isaac Shiflet
Van High School

Cooper Hullum
Van High School

Mia Munoz
W B Ray High School

Mylo Cantu
W B Ray High School

Sam Mayers
Westlake